django - en to az translation catalogue (199 entries)

en:  By %(filter_title)s
az: "%(filter_title)s" dəyərinə görə

en: %(app)s administration
az: %(app)s administrasiyası

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
az[0]: %(count)s %(name)s uğurlu dəyişdirildi.
az[1]: %(count)s %(name)s uğurla dəyişdirildi.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
az[0]: %(counter)s nəticə
az[1]: %(counter)s nəticə

en: %(full_result_count)s total
az: Hamısı birlikdə %(full_result_count)s

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
az: “%(key)s” ID nömrəli %(name)s mövcud deyil. Bəlkə silinib?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
az[0]: %(total_count)s seçili
az[1]: Bütün %(total_count)s seçildi

en: 0 of %(cnt)s selected
az: %(cnt)s-dan/dən 0 seçilib

en: Action
az: Əməliyyat

en: Action:
az: Əməliyyat:

en: Add
az: Əlavə et

en: Add %(name)s
az: %(name)s əlavə et

en: Add %s
az: %s əlavə et

en: Add another %(model)s
az: Başqa %(model)s əlavə et

en: Add another %(verbose_name)s
az: Daha bir %(verbose_name)s əlavə et

en: Add link
az: Keçid əlavə et

en: Added {name} “{object}”.
az: {name} “{object}” əlavə edildi.

en: Added “%(object)s”.
az: “%(object)s” əlavə edildi.

en: Added.
az: Əlavə edildi.

en: Added:
az: Əlavə olunub:

en: Addition
az: Əlavə olunma

en: Administration
az: Administrasiya

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
az: Hesab yaratdıqdan sonra daha çox istifadəçi seçimlərini redaktə edə biləcəksiniz.

en: All
az: Hamısı

en: All dates
az: Bütün tarixlərdə

en: Any date
az: İstənilən tarix

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
az: %(object_name)s "%(escaped_object)s" obyektini silməkdə əminsiniz? Ona bağlı olan aşağıdakı obyektlər də silinəcək:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
az: Seçdiyiniz %(objects_name)s obyektini silməkdə əminsiniz? Aşağıdakı bütün obyektlər və ona bağlı digər obyektlər də silinəcək:

en: Breadcrumbs
az: Menyu sətri

en: Cannot delete %(name)s
az: %(name)s silinə bilməz

en: Change
az: Düzəliş et

en: Change %s
az: %s obyektini dəyiş

en: Change history: %s
az: Dəyişmə tarixi: %s

en: Change my password
az: Şifrəmi dəyiş

en: Change or view list link
az: Siyahı keçidini dəyişdir və ya bax

en: Change password
az: Şifrəni dəyiş

en: Change selected %(model)s
az: Seçilmiş %(model)s dəyişdir

en: Change:
az: Dəyişdir:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
az: {name} “{object}” üçün {fields} dəyişdirildi.

en: Changed {fields}.
az: {fields} dəyişdirildi.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
az: “%(object)s” dəyişdirildi — %(changes)s

en: Changed:
az: Dəyişdirilib:

en: Clear all filters
az: Bütün süzgəcləri təmizlə

en: Clear selection
az: Seçimi təmizlə

en: Click here to select the objects across all pages
az: Bütün səhifələr üzrə obyektləri seçmək üçün bura klikləyin

en: Close
az: Bağla

en: Confirm password:
az: Yeni şifrə (bir daha):

en: Currently:
az: Hazırda:

en: Database error
az: Verilənlər bazası xətası

en: Date/time
az: Tarix/vaxt

en: Date:
az: Tarix:

en: Delete
az: Sil

en: Delete multiple objects
az: Birdən çox obyekt sil

en: Delete selected %(model)s
az: Seçilmiş %(model)s sil

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
az: Seçilmiş "%(verbose_name_plural)s"ləri/ları sil

en: Delete?
az: Silinsin?

en: Deleted {name} “{object}”.
az: {name} “{object}” silindi.

en: Deleted “%(object)s.”
az: “%(object)s” silindi.

en: Deleted:
az: Silinib:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
az: %(class_name)s %(instance)s silinməsi %(related_objects)s obyektlərinin də silinməsinə gətirib çıxaracaq

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
az: %(object_name)s "%(escaped_object)s" obyektini silmək üçün aşağıdakı qorunan obyektlər də silinməlidir:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
az: %(object_name)s "%(escaped_object)s" obyektini sildikdə onun bağlı olduğu obyektlər də silinməlidir. Ancaq sizin hesabın aşağıdakı tip obyektləri silməyə səlahiyyəti çatmır:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
az: %(objects_name)s obyektini silmək üçün aşağıdakı qorunan obyektlər də silinməlidir:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
az: %(objects_name)s obyektini silmək üçün ona bağlı obyektlər də silinməlidir. Ancaq sizin hesabınızın aşağıdakı tip obyektləri silmək səlahiyyətinə malik deyil:

en: Deletion
az: Silinmə

en: Disable password-based authentication
az: Şifrə əsaslı autentifikasiyanı ləğv et

en: Django administration
az: Django administrasiya

en: Django site admin
az: Django sayt administratoru

en: Documentation
az: Sənədləşmə

en: Email address:
az: E-poçt:

en: Empty
az: Boş

en: Enable password-based authentication
az: Şifrə əsaslı autentifikasiyanı aktivləşdir

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
az: <strong>%(username)s</strong> istifadəçisi üçün yeni şifrə daxil edin.

en: Error:
az: Xəta:

en: Filter
az: Süzgəc

en: Filter navigation items
az: Naviqasiya elementlərini süz

en: Forgotten your login credentials?
az: Giriş məlumatlarınızı unutmusunuz?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
az: Şifrəni unutmusuz? Epoçt ünvanınızı daxil edin və biz sizə yeni şifrə təyin etmək üçün nə etmək lazım olduğunu göndərəcəyik.

en: Go
az: İrəli

en: Has date
az: Tarixi mövcuddur

en: Hide counts
az: Sayı gizlət

en: History
az: Tarix

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
az: Birdən çox seçmək üçün “Control” və ya Mac üçün “Command” düyməsini basılı tutun.

en: Home
az: Ana səhifə

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
az: E-poçt gəlməsə, qeydiyyatdan keçdiyiniz e-poçt ünvanını doğru daxil etdiyinizə əmin olun və spam qovluğunuzu yoxlayın.

en: In case you’ve forgotten, you are:
az: Əgər unutmusunuzsa, siz:

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
az: Elementlər üzərində əməliyyat aparmaq üçün, siz onları seçməlisiniz. Heç bir element dəyişmədi.

en: Log in
az: Daxil ol

en: Log in again
az: Yenidən daxil ol

en: Log out
az: Çıx

en: LogEntry Object
az: LogEntry obyekti

en: Lookup
az: Sorğu

en: Model name
az: Model adı

en: Models in the %(name)s application
az: %(name)s tətbiqetməsindəki modellər

en: My actions
az: Mənim əməliyyatlarım

en: New password:
az: Yeni şifrə:

en: No
az: Yox

en: No action selected.
az: Heç bir əməliyyat seçilmədi.

en: No date
az: Tarixi yoxdur

en: No fields changed.
az: Heç bir sahə dəyişdirilmədi.

en: No, take me back
az: Xeyr, geri qayıt

en: None
az: Heç biri

en: None available
az: Heç nə yoxdur

en: Not empty
az: Boş deyil

en: Objects
az: Obyektlər

en: Page not found
az: Səhifə tapılmadı

en: Password change
az: Şifrəni dəyiş

en: Password reset
az: Şifrənin sıfırlanması

en: Password reset confirmation
az: Şifrə sıfırlanmasının təsdiqi

en: Past 7 days
az: Son 7 gündə

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
az[0]: Lütfən, aşağıdakı xətanı düzəldin.
az[1]: Lütfən, aşağıdakı xətaları düzəldin.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
az: Lütfən, istifadəçi hesabı üçün doğru %(username)s və şifrə daxil edin. Nəzərə alın ki, hər iki xana böyük-kiçik hərflərə həssasdırlar.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
az: Yeni şifrəni iki dəfə daxil edin ki, səhv etmədiyinizə əmin olaq.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
az: Zəhmət olmasa, təhlükəsizlik naminə köhnə şifrənizi daxil edin və sonra yeni şifrənizi iki dəfə daxil edin ki, düzgün daxil yazdığınızı yoxlaya bilək.

en: Please go to the following page and choose a new password:
az: Növbəti səhifəyə keçid alın və yeni şifrəni seçin:

en: Popup closing…
az: Qəfil pəncərə qapadılır…

en: Recent actions
az: Son əməliyyatlar

en: Remove
az: Yığışdırılma

en: Remove from sorting
az: Sıralamadan çıxar

en: Reset my password
az: Şifrəmi sıfırla

en: Run the selected action
az: Seçilən əməliyyatı yerinə yetir

en: Save
az: Yadda saxla

en: Save and add another
az: Yadda saxla və yenisini əlavə et

en: Save and continue editing
az: Yadda saxla və redaktəyə davam et

en: Save and view
az: Yadda saxla və bax

en: Save as new
az: Yenisi kimi yadda saxla

en: Search
az: Axtar

en: Select %s
az: %s seç

en: Select %s to change
az: %s dəyişmək üçün seç

en: Select %s to view
az: Baxmaq üçün %s seçin

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
az: Hamısını seç (%(total_count)s %(module_name)s)

en: Select all objects on this page for an action
az: Əməliyyat üçün bu səhifədəki bütün obyektləri seçin

en: Select this object for an action - {}
az: Əməliyyat üçün bu obyekti seçin - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
az: Serverdə xəta <em>(500)</em>

en: Server error
az: Server xətası

en: Server error (500)
az: Server xətası (500)

en: Set password
az: Şifrə təyin et

en: Show all
az: Hamısını göstər

en: Show counts
az: Sayı göstər

en: Sidebar
az: Yan panel

en: Site administration
az: Sayt administrasiyası

en: Skip to main content
az: Əsas məzmuna keç

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
az: Verilənlər bazanızın quraşdırılması ilə bağlı problem var. Müvafiq cədvəllərinin yaradıldığından və verilənlər bazasının müvafiq istifadəçi tərəfindən oxuna biləcəyindən əmin olun.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
az: Sıralama prioriteti: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
az: Süzmək üçün yazın...

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
az: %(count)d %(items)s uğurla silindi.

en: Summary
az: İcmal

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
az: Bu gün veb saytla keyfiyyətli vaxt keçirdiyiniz üçün təşəkkür edirik.

en: Thanks for using our site!
az: Bizim saytdan istifadə etdiyiniz üçün təşəkkür edirik!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
az: %(name)s “%(obj)s” uğurla silindi.

en: The %(site_name)s team
az: %(site_name)s komandası

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
az: Şifrənin sıfırlanması üçün olan keçid, yəqin ki, artıq istifadə olunub.  Şifrəni sıfırlamaq üçün yenə müraciət edin.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
az: {name} “{obj}” uğurla əlavə edildi.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
az: {name} “{obj}” uğurla əlavə edildi. Aşağıdan başqa bir {name} əlavə edə bilərsiz.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
az: {name} “{obj}” uğurla dəyişdirildi.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
az: {name} “{obj}” uğurla dəyişdirildi. Aşağıdan başqa bir {name} əlavə edə bilərsiz.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
az: {name} “{obj}” uğurla dəyişdirildi. Təkrar aşağıdan dəyişdirə bilərsiz.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
az: Xəta baş verdi. Problem sayt administratorlarına e-poçt vasitəsi ilə  bildirildi və qısa bir zamanda həll olunacaq. Anlayışınız üçün təşəkkür edirik.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
az: Bu əməliyyat bu istifadəçi üçün şifrə əsaslı autentifikasiyanı <strong>aktiv edəcək</strong>.

en: This month
az: Bu ay

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
az: Bu obyektin dəyişiklik tarixçəsi yoxdur. Yəqin ki, bu admin saytı vasitəsilə əlavə olunmayıb.

en: This year
az: Bu il

en: Time:
az: Vaxt:

en: Today
az: Bu gün

en: Toggle navigation
az: Naviqasiyanı dəyiş

en: Toggle sorting
az: Sıralamanı çevir

en: Toggle theme (current theme: auto)
az: Görünüşü dəyiş (halhazırkı: avtomatik)

en: Toggle theme (current theme: dark)
az: Görünüşü dəyiş (halhazırkı: qaranlıq)

en: Toggle theme (current theme: light)
az: Görünüşü dəyiş (halhazırkı: aydın)

en: Unknown
az: Naməlum

en: Unknown content
az: Naməlum məzmun

en: User
az: İstifadəçi

en: View
az: Bax

en: View %s
az: %s obyektinə bax

en: View on site
az: Saytda bax

en: View selected %(model)s
az: Bax: seçilmiş %(model)s

en: View site
az: Sayta bax

en: Welcome,
az: Xoş gördük,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
az: Üzr istəyirik, amma sorğulanan səhifə tapılmadı.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
az: Şifrəni təyin etmək üçün lazım olan addımlar sizə göndərildi (əgər bu e-poçt ünvanı ilə hesab varsa təbii ki). Elektron məktub qısa bir müddət ərzində sizə çatacaq.

en: Yes
az: Hə

en: Yes, I’m sure
az: Bəli, əminəm

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
az: %(username)s olaraq daxil olmusunuz, amma bu səhifəyə icazəniz yoxdur. Başqa bir hesaba daxil olmaq istərdiniz?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
az: Heç nəyə baxmağa və ya dəyişməyə icazəniz yoxdur.

en: You may edit it again below.
az: Bunu aşağıda təkrar redaktə edə bilərsiz.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
az: %(site_name)s saytında şifrəni yeniləmək istədiyinizə görə bu məktubu göndərdik.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
az: Yeni şifrə artıq qüvvədədir. Yenidən daxil ola bilərsiniz.

en: Your password was changed.
az: Şifrəniz dəyişdirildi.

en: action flag
az: əməliyyat bayrağı

en: action time
az: əməliyyat vaxtı

en: and
az: və

en: change message
az: dəyişmə mesajı

en: content type
az: məzmun növü

en: entry | entries
az[0]: daxiletmə
az[1]: daxiletmələr

en: log entries
az: loq yazıları

en: log entry
az: loq yazısı

en: object id
az: obyekt id

en: object repr
az: obyekt repr

en: user
az: istifadəçi
